سامانه کنترل و مانیتورینگ دما، رطوبت و فشار:

این دستگاهها علاوه بر امکان اندازه گیری دما، رطوبت، فشار، کنترل کامل هواسازها (هواساز رطوبت گیر رطوبت ساز) را بر عهده می گیرد. از امکانات این سامانه می توان به موارد زیر اشاره نمود:

ü     امکان کنترل همزمان کویل گرم و سرد هواساز

ü     اتصال مستقیم به شبکه Tcp/Ip

ü     امکان کنترل متمرکز توسط شبکه

ü     امکان کنترل محلی در صورت قطع شبکه

ü     نمایش مشخصات محصول در حال تولید

ü     امکان تنظیم مقادیر توسط صفحه نمایش لمسی

ü     امکان کنترل هواسازها و رطوبت گیرها به صورت همزمان

ü     خروجیهای اظافی جهت کنتاکتورهای مورد نیاز

ü     اندازه گیری دما، رطوبت، فشار به صورت خودکار

ü     اتصال مستقیم به شبکه WiFi

ü     امکان مانیتورینگ و ضبط آنلاین مقادیر

ü     اتصال و سازگاری کامل با سیستم EBRS

ü     استفاده از سنسورهای دیجیتالpre calibrated  با دقت بالا و گواهینامه های لازم

در محل­هایی که مشاهده شرایط محیطی تحت شبکه مورد نظر است این سیستم مناسب­ترین انتخاب می­باشد. این مجموعه که مجهز به  سنسورهای دما و رطوبت و فشار است، امکان ثبت شرایط محیطی و ارسال مقادیر از طریق شبکهWiFi  را دارا می باشد. در صورت استفاده از نرم­افزار EBRS امکان خواندن شرایط محیطی و ثبت خودکار آن در بچ­رکورد­های مربوط به محصولات وجود دارد ضمن آنکه گزارش­گیری­های پیشرفته و رسم نمودار مقادیر خوانده شده در بازه­های زمانی دلخواه مقدور گردیده است.

مشخصات و توضیحات سنسور داخلی بکار رفته در این سامانه ها برای اندازه گیری دما

·        دقت واقعی 0.1 درجه سانتیگراد

·        بی­نیاز از کالیبراسیون

·        خروجی دیجیتال برای افزایش دقت

·        کاملا مقاوم در برابر شرایط محیطی نا­مناسب از جمله نویز 

·        سرعت پاسخگویی سریع در حد ثانیه

·        مقاوم در برابر رطوبت بالا

·        محدوده کاری وسیع از  55- تا 125+ درجه سانتیگراد

·        رزولوشن بالا تا دوازده بیت

·        امکان تعویض آسان بدون نیاز به کالیبراسیون مجدد

 

سنسور به کار رفته در ماژول اندازه­گیری دما، قطعه­ای الکترونیکی است که توسط شرکت معتبر Dallas Semiconductor  ساخته شده و در حال حاضر یکی از دقیق­ترین سنسورهای الکترونیک دما در جهان محسوب می­شود به گونه­ای که در بیشتر  دستگاه­های اندازه­گیری دما و نیز دیتا لاگر­های شناخته شده و معتبر خارجی از این نوع سنسور استفاده می­شود.  این سنسور دارای واحد پردازشگر داخلی بوده که پس از انجام عملیات مربوط به signal conditioning مقدار دما را به عددی دیجیتال تبدیل می­کند و به این وسیله مانع تغییر مقدار خروجی سنسور و یا کاهش دقت سنسور بر اثر انتقال آنالوگ داده بر روی خطوط الکتریکی می­گردد. در شکل زیرمنحنی خطای سنسور  در دماها­ی مختلف رسم گردیده است. اگر چه می­توان با کالیبراسیون­های بعدی دقت سنسور را تا 0.05 درجه سانتیگراد بالا برد ولی چون دقت  سنسور در محدوده 10- تا 40+ درجه سانتیگراد بیش از 0.1 درجه سانتیگراد است به راحتی میتوان بدون انجام عمل کالیبراسون از این سنسور در سالن­های تولید و بسته بندی و انبار استفاده نمود.

 

مشخصات و توضیحات سنسور داخلی بکار رفته در این سامانه ها برای اندازه گیری رطوبت

·        دقت واقعی 2%  بدون کالیبراسیون

·        دقت واقعی 0.1% با استفاده از منحنی تصحیح درجه سه

·        بی­نیاز از کالیبراسیون

·        رزولوشن بالا تا چهارده بیت

·        تصحیح اتوماتیک درصد رطوبت بر اساس دما با کمک سنسور داخلی

·        سنسور طراحی شده از پلیمرهای خازنی متغیر برای دقت بسار بالا

·        خروجی دیجیتال برای افزایش دقت

·        کاملا مقاوم در برابر شرایط محیطی نا­مناسب از جمله نویز 

·        سرعت پاسخگویی سریع در حد ثانیه

·        محدوده کاری وسیع از 10% تا 90% با خطای ناچیز

·        امکان تعویض آسان بدون نیاز به کالیبراسیون مجدد

 

سنسور به کار رفته در ماژول اندازه­گیری رطوبت، قطعه­ای الکترونیکی است که توسط شرکت معتبر Dallas Semiconductor ساخته شده و در حال حاضر یکی از دقیق­ترین سنسورهای الکترونیک جهان برای اندازه­گیری رطوبت محسوب می­شود. یکی از مشخصه­های ویژه این سنسور استفاده از سنسور داخلی دما می­باشد که به وسیله آن خطای به وجودآمده بر اسر تغییرات محیط را جبران کرده و رطوبت نسبی را مستقل از دما بیان می­کند. این سنسور دارای واحد پردازشگر داخلی نیز می­باشد که پس از انجام عملیات مربوط به signal conditioning مقدار رطوبت را به عددی دیجیتال تبدیل می­نماید و به این وسیله مانع تغییر مقدار خروجی سنسور و یا کاهش دقت سنسور بر اثر انتقال آنالوگ داده بر روی خطوط الکتریکی می­گردد. در شکل زیرمنحنی خطای سنسور در رطوبت­های مختلف رسم گردیده است. اگر چه می­توان با استفاده از منحنی درجه دو یا سه و نیز کالیبراسیون­های بعدی دقت سنسور را تا یک دهم درصد بالا برد ولی چون دقت  سنسور در محدوده 10% تا 90% بیش از 2%  است به راحتی می­توان بدون انجام عمل کالیبراسون از این سنسور در سالن­های تولید و بسته بندی و انبار استفاده نمود.

 

درباره ما

"شرکت کیمیا سیستم نامور فعالیت خود را به صورت مطالعات مقدماتی و با بهره گیری از متخصصان کامپیوتر و مشاوران صنعت دارو، از سال 1386 آغاز نمود و در سال 1388 طراحی سیستم جامع مدیریت کنترل کیفی را شروع کرد و در سال 1390 فعالیت خود را رسما آغاز نمود.

این شرکت توانست علاوه بر ارائه نرم نرم افزار سیستم جامع مدیریت کنترل کیفی (اولین نرم افزار تخصصی در زمینه برقراری کیفیت و اجرای الزامات GXP در صنعت داروسازی) و شکایات و رتبه بندی کارخانه ها، سامانه های مانیتورینگ و کنترل هوشمند (برای مانیتورینگ و کنترل دما، رطوبت و فشار) و سامانه کنترل دستگاههای تولیدی(برای کنترل وضعیت دستگاههای تولیدی) را متناسب با نیاز شرکتهای داروسازی ارائه نماید."